Ulen temperaturat, mos bëni plane për fundjavën - Bota Sot
Ulen temperaturat, mos bëni plane për fundjavën

Shqipëria

Ulen temperaturat, mos bëni plane për fundjavën

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 18:56
Ilustrim

Kjo fundjavë që vjen do të karakterizohet nga tepmeratura të ulëta dhe reshje shiu.

Dita e nesërme do të shënojë një rritje me 5 gradë, rritje e cila do jetë prezente edhe në vazhdim, deri të premten.

Në fundjavë dhe në fillim të javës tjetër do të fillojë një rënie graduale.

Të mërkurën e javës tjetër do të dominojë moti i kthjellët gjatë paraditeve.

Zonat malore dhe ato bregdetare mund të karakterizohen me reshje të dendura shiu. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat