Kukësi pret Ramën me protesta - Bota Sot
Kukësi pret Ramën me protesta

Shqipëria

Kukësi pret Ramën me protesta

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 18:17
Kukësi pret Ramën me protesta

Nën thirrjet “Ik, ik, ik, ik” mbështetësit e opozitës në qytetin e Kukësit kanë nisur marshimin protestues.

Protesta e tyre vjen pak minuta para mbërritjes së kryeministrit Edi Rama për të mbajtur takimin e radhës elektoral.

Qytetarët janë nisur në këmbë drejt aeroportit të Kukësit.

Aksioni i qytetarëve kuksianë ka ngritur në këmbë edhe policinë e qytetit, e cila është angazhuar në ruajtjen e rendit dhe sigurisë.

Gazetari i RTV Ora Ervin Mehmeti raporton se kordoni i policisë që qëndronte vetëm pak metra larg aeroportit të Kukësit është thyer dhe e lënduar ka mbetur një grua.

Sipas tij e lënduara është gruaja e martirit të demokracisë, Havzi Nela.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat