Rama e paditi, gazetari gjerman reagon sërish: Ka kontraktuar një nga avokatët më të shtrenjtë të Gjermanisë - Bota Sot
Rama e paditi, gazetari gjerman reagon sërish: Ka kontraktuar një nga avokatët më të shtrenjtë të Gjermanisë

Shqipëria

Rama e paditi, gazetari gjerman reagon sërish: Ka kontraktuar një nga avokatët më të shtrenjtë të Gjermanisë

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 19:41
Peter Tiede

Gazetari gjerman i gazetës Bild, Peter Tiede thotë se kryeministri Edi Rama ka kontraktuar një nga avokatët më të shtrenjtë në Gjermani.

Në një postim në Facebook, ai shkruan se kryeministri i Shqipërisë bën fushatë për zgjedhje të anuluar dhe i mbrojtur nga 1000 oficerë policie.

“Oh, zoti Rama … Çmenduri: Kryeministri i Shqipërisë Rama dëshiron të më padisë mua. Ai tashmë ka të paktën një avokat – në fund të fundit, një nga ato më të shtrenjtët në Gjermani … por ai nuk ka më shumë …

Ndërkohë, ai ka bërë fushatë për zgjedhjet e anuluara – të mbrojtura nga më shumë se 1000 oficerë policie…”, shkruan Tiede në rrjetet sociale.

Më herët, gazetari Tiede, reagoi pasi kryeministri Rama njoftoi se e ka hedhur në gjyq atë për publikimin e përgjimeve.

Gazetari gjerman i është përgjigjur Ramës po në postimin në Twitter, ku kryeministri njoftoi rreth padisë, ndërsa i shkruan se po e padit për publikimin e audio-përgjimeve të vërteta.

“Dhe çfarë më akuzoni? Për publikimin e audio-përgjimeve të vërteta?”, ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...