“Rama akuzohet pë vrasje të shumëfishtë, ejani më 8 korrik të bashkohemi kundër diktaturës” - Bota Sot
“Rama akuzohet pë vrasje të shumëfishtë, ejani më 8 korrik të bashkohemi kundër diktaturës”

Shqipëria

“Rama akuzohet pë vrasje të shumëfishtë, ejani më 8 korrik të bashkohemi kundër diktaturës”

Më: 5 korrik 2019 Në ora: 10:56
Edi Rama

Lideri i demokratëve Lulzim Basha i ka bërë një thirrje të gjithë shqiptarëve që t’i bashkohen protestës së opozitës ditën e hënë në orën 20:00 të mbrëmjes për t’i dhënë një tjetër mesazh qeverisë se ajo duhet larguar.

Përmes një videoje në rrjetin social, ku thuhet se kryeministri akuzohet për vrasje të shumëfishtë (vrasje të demokracisë, lirisë, stabilitetit të vendit, të zgjedhjeve etj), Basha i ka bërë apel të gjithë qytetarëve me këto fjalë:

Me 30 qershor 85% e shqiptarëve refuzuan dhunimin e Kushtetutës. 85% e shqiptarëve refuzuan farsën e votimeve moniste, 85% e shqiptarëve refuzuan politikën e bërë njësh me krimin. 85% e shqiptarëve refuzuan politikat e varfërisë dhe mjerimit. 85% e shqiptarëve refuzuan vjedhjen me ligj, me PPP, me koncesione dhe oligarkë. 85% e shqiptarëve refuzuan Edi Ramën! 
Të hënën #8korrik në ora 20:00 bashkohemi të gjithë në Tiranë kundër diktaturës, bashkohemi në mbrojtje të lirisë dhe pluralizmit, bashkohemi për familjet dhe fëmijët tuaj, për #ShqipëriaSiEuropa!
Asnjë hap pas! #RamaIk

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat