Gjosha: 3 problemet serioze që zbuloi samiti i Ballkanit për Shqipërinë - Bota Sot
Gjosha: 3 problemet serioze që zbuloi samiti i Ballkanit për Shqipërinë

Shqipëria

Gjosha: 3 problemet serioze që zbuloi samiti i Ballkanit për Shqipërinë

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 20:46
Klajda Gjosha

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha deklaron se samiti i Ballkanit që u mbajt në Poloni, tregoi tre probleme serioze për Shqipërinë.
Postimi i plotë i Klajda Gjoshës në Facebook:
Samiti i Ballkanit Perëndimor në Poloni, tregoi qartë 3 problematika kyce të qeverisë tonë:
1. Faktin që institucionet tona kanë ndalur së funksionuari, duke hequr dorë nga përpilimi i projekteve me standart dhe në bazë të prioriteteve të përbashkëta të gjithë rajonit. Kjo është e lidhur ngushtë edhe me paaftësinë e lidershipit për të dhënë vizionin e duhur dhe për të vënë në punë kapacitet njerëzore të administratës publike.
2. Është mëse e qartë që bashkëpunimi me fqinjët nuk është në nivelet e duhura, me mungesë komunikimi dhe dakordësie.
3. Qeveria shqiptare ka humbur kredibilitetin si një partner serioz dhe i rëndësishëm për BE! Kjo është një pasojë që shqiptarët po e vuajnë shumë, si në pamundësinë për celjen e negociatave, ashtu edhe në mosthithjen e fondeve për sektorët kyc në ekonominë e vendit, sic janë edhe fondet për Ballkanin Perëndimor!

Vendi nuk mund të vazhdoj të mbahet peng nga etja e Kryeministrit për pushtet! Sa më shpejt të reagojmë aq më pak kosto do të ketë për të ardhmen e Shqipërisë dhe shqiptarëve!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...