Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare - Bota Sot
Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

Shqipëria

Lirohet nga detyra drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 16:22
Persida Asllanaj

Me vendim të Këshillit të Ministrave është liruar nga detyra, drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllanaj.

Vendimi është marrë sot dhe është publikuar në faqen e kryeministrisë.

Persida Asllani qëndroi në këtë detyrë për 5 vite. Ajo u emërua në gusht të vitit 2014 në vendin e Aurel Plasarit.

Nuk dihen ende aryset e lirimit nga detyra. 

Ndërkohë në mbledhjen e sotme të qeverisë u shkarkua edhe drejtori i Tatimeve, Enton Duro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...