Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve - Bota Sot
Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Shqipëria

Basha: Ne jemi opozita që garanton ndryshimin e kërkuar nga 85% e shqiptarëve

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 20:52
Lulzim Basha

“Protestat tona janë europiane dhe për Shqipërinë si gjithë Europa. Edhe mediat ndërkombëtare, së fundmi, na u drejtuan si “protestuesit pro-europianë”- kështu tha kreu i PD, Lulzim Basha në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Fier.

Lideri i opozitës tha në Fier se PD duhet t’i dalë për zot vendit, të rrisë mbështetjen e saj tek ai 85 përqindësh që refuzuan regjimin e Edi Ramës, duke treguar se PD, njësoj si ata, kërkon ndryshimin e vërtetë.

“Kjo nuk është një betejë për pushtet personal. Nuk jemi në betejë për karriget tona, por për të mbrojtur interesin publik, për ndryshimin rrënjësor të sistemit, që e keqja që solli Edi Rama, të mos perseritet më kurrë.”- tha Basha.

Ai theksoi se qëllimi i këtij ndryshimi është mirëqenia e qytetarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...