Shembet ndërtesa e ‘famshme’ prej xhami në qendër të Tiranës - Bota Sot
Shembet ndërtesa e ‘famshme’ prej xhami në qendër të Tiranës

Shqipëria

Shembet ndërtesa e ‘famshme’ prej xhami në qendër të Tiranës

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 09:16
Pamje nga video

Për të gjithë ata që e kanë nisur herët ditën kanë parë aksionin e shembjes së një prej ndërtesave “më të famshme” në kryeqytet.

Ditën e sotme është shembur ndërtesa prej xhami e cila ishte ndërtuar në pjesën e pasme të stadiumit “Arena Kombëtare”.

Punimet për stadiumit janë drejt përfundimit, dhe kjo ndërtesë katër katëshe ku kishte kafene, sallon bukurie dhe fast-food duket se i “zinte frymën”.

Aksioni ka nisur rreth orën 7:00 të mëngjesin të sotëm. Shqiptarja ka sjellë video nga momenti i shembjes së kësaj ndërtesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat