Lëvizje e papritur e Bashës tek strukturat e PD-së - Bota Sot
Lëvizje e papritur e Bashës tek strukturat e PD-së

Shqipëria

Lëvizje e papritur e Bashës tek strukturat e PD-së

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 19:40
Lulzim Basha

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ndryshuar koordinatorët e deleguar në degët e saj në rrethe.

Me anë të një shkrese zyrtare, Basha ka emëruar Gazment Bardhin si koordinator në Shkodër, që do të pasojë ish-deputetin, Flamur Noka.

Vendimi vjen pas mbledhjes së Bashës me kryebashkiakët e djathtë dhe strukturat e PD-së,  që kishte në fokus vijimin e aksionit të opozitës së bashkuar joparlamentare.

Noka do të jetë koordinator i qarkut Elbasan, ku do të vijojë kontributin e tij brenda Partisë Demokratike. 

Sipas urdhrit të datës 12 korrik thuhet se të gjithë deputetet do të shpërndahen nëpër degët në rrethe, për të koordinuar punën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...