Alarmi i Kikisë: Ekonomia shqiptare do të futet në krizën e krahut të punës - Bota Sot
Alarmi i Kikisë: Ekonomia shqiptare do të futet në krizën e krahut të punës

Shqipëria

Alarmi i Kikisë: Ekonomia shqiptare do të futet në krizën e krahut të punës

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 22:41
Mentor Kikia

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora u shpreh se ekonomia shqiptare tani do të fillojë të ndjejë krizën e krahut të punës dhe më pas atë të konsumit.

Mentor Kikia: Njerëz të papunë kanë ikur dhe vazhdojnë të ikin, por nuk e ka ndjerë ekonomia. Ekonomia do vazhdojë të ndjejë këtë tani, specialistin guzhinierin, mekanikun, furnitorin, infermierin edhe kamarierin. Këta njerëz po ikin sot me kontrata pune. Shkojnë në ambasadë marrin vizë, bëjnë marrëveshjen dhe ikin. Ne do të vazhdojmë të vuajmë dhe unë besoj se ekonomia shqiptare tani do të futet në krizën e krahut të punës dhe pastaj në krizën e konsumit. Kjo pjesë e shoqërisë që ikën është edhe ajo që konsumon veshje, ushqim, argëtim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...