Ilir Mustafaj i indinjuar pas shkarkimit: Sot humbi Gjykata Kushtetuese - Bota Sot
Ilir Mustafaj i indinjuar pas shkarkimit: Sot humbi Gjykata Kushtetuese

Shqipëria

Ilir Mustafaj i indinjuar pas shkarkimit: Sot humbi Gjykata Kushtetuese

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 08:56
Ilir Mustafaj

Gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, i cili është dhe kandidat për anëtar në Gjykatën Kushtetuese Ilir Mustafaj kundërshtoi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit i cili e shkarkoi nga detyra.

" Me vendimin e sotëm të Komisionit nuk ka humbur Ilir Mustafaj si individ, pasi Mustafaj do e ankimojë në instanca më të larta të cilat do i japin të drejtë. Sot ka humbur vendi. Ka humbur Gjykata Kushtetuese e cila nuk do të ketë në përbërhej një profesor të së drejtës" u shpreh Mustafaj menjëherë pas dhënies së vendimit nga trupi gjykues i kryesuar nga Lulzim Hamitaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...