Nga sot ashpërsohen dënimet/Kuvendi miraton ndryshimet në kodin penal - Bota Sot
Nga sot ashpërsohen dënimet/Kuvendi miraton ndryshimet në kodin penal

Shqipëria

Nga sot ashpërsohen dënimet/Kuvendi miraton ndryshimet në kodin penal

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 19:25
Kuvendi i Shqipërisë

Me 96 vota pro, 11 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar ndryshimet në Kodin Penal. Për ndryshimet duheshin 84 vota, të cilat shumica nuk i ka, por ishte deputetët e opozitës së re që jo vetëm plotëson numrin, por e kaluan në 96 pro. Ndërkohë që 11 deputetë ishin kundër dhe 2 abstenuan.

Ndryshimet që janë miratuar lidhen me mbrojtjen e të drejtës së autorit, ruajtjen e qetësisë publike, sigurinë shëndetësore, sigurinë ushqimore, mbajtjen e armëve pa leje, mbrojtjen e mjedisit dhe kodin elektoral.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat