Arrestohen shqiptarët e arratisur nga burgu grek 2 ditë më parë

Shqipëria

Arrestohen shqiptarët e arratisur nga burgu grek 2 ditë më parë

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 17:58
Ilustrim

Dy shqiptarët e dënuar me burgim të përjetshëm dhe arratisur dy ditë më parë (18 korrik 2019) nga burgu bujqësor Kasandra në Haldiki të Greqisë janë vënë në pranga.

Ata ishin dënuar me burgim të përjetshëm nën akuzën e  vrasjes së mbetur në tentativë dhe tjetri për vrasje të qëllimshme.

Sikurse raportojnë mediet greke mungesa e tyre nga autoritetet e burgut u konstatua mëngjesin e të martës (16 korrik), kur dy shqiptarët munguan në apelin e mëngjesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat