Konstituohen këshillat bashkiakë në Bulqizë dhe Mirditë - Bota Sot
Konstituohen këshillat bashkiakë në Bulqizë dhe Mirditë

Shqipëria

Konstituohen këshillat bashkiakë në Bulqizë dhe Mirditë

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 14:10
kreu i ri i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla do të bëjë betimin përpara marrjes së detyrës.

Është bërë konstituimi i këshillave bashkiakë në Bulqizë dhe Mirditë.

Ndërkohë, kreu i ri i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla do të bëjë betimin përpara marrjes së detyrës.

I njëjti proces do të ndodhë edhe në Bashkinë e Mirditës. Pjesëmarrës në konstituimin e Këshillit Bashkiak të Mirditës do të jenë ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe deputetja Lindita Nikolla.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...