Të rinjtë shqiptarë të zhgënjyer nga politika, as protesta studentore nuk solli ndryshim - Bota Sot
Të rinjtë shqiptarë të zhgënjyer nga politika, as protesta studentore nuk solli ndryshim

Shqipëria

Të rinjtë shqiptarë të zhgënjyer nga politika, as protesta studentore nuk solli ndryshim

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 23:54
Pamje nga video

Ndërsa shënohet Dita Ndërkombëtare e Rinisë, në Shqipëri disa organizata rinore publikuan studime, ku papunësia dhe emigrimi janë në krye të problemeve.

Të rinjtë shqiptarë pohojnë në anketa një zhgënjim të madh nga forcat politike, të cilat e kanë bërë rininë skeptike dhe pa perspektiva ta qarta për jetën në atdhe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat