“Betejë e gjatë dhe këmbëngulëse”, Rama: Vijon goditja e aktiviteteve informale - Bota Sot
“Betejë e gjatë dhe këmbëngulëse”, Rama: Vijon goditja e aktiviteteve informale

Shqipëria

“Betejë e gjatë dhe këmbëngulëse”, Rama: Vijon goditja e aktiviteteve informale

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 21:39
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në “Facebook” disa fotografi, ku shihet se janë mbyllur disa biznese. Rama thotë se bizneset janë mbyllur, për shkak se kanë ushtruar aktivitete informale, ndërsa thekson se kjo betejë e gjatë do vazhdojë deri në arritjen e objektivit.

“#STOPINFORMALITETIT. Vijojnë papushim kontrollet dhe goditjet e aktivitetit informal edhe falë qytetarëve që denoncojnë gjithnjë e më shumë

Do të jetë një betejë e gjatë dhe këmbëngulëse, por së bashku me qytetarët aktivë kjo betejë do ta arrijë se s’bën objektivin”, shkruan Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...