Në Itali njihet patenta shqiptare - Bota Sot
Në Itali njihet patenta shqiptare

Shqipëria

Në Itali njihet patenta shqiptare

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 17:42
Ilustrim

Ministri i Diasporës shqiptare, Pandeli Majko, përmes një postimi ka bërë të ditur se patenta shqiptare njihet nga shteti italian.

Ai ka thënë se nga 8 shtatori 2019 do të njihen patentat e lëshuara nga 24 janari 2017 në Itali.

“Patentat shqiptare njihen nga shteti italian. Drejtoria e Shërbimeve të Transportit Rrugor në Tiranë ka bërë të ditur se duke filluar nga 8 shtatori 2019 patentat shqiptare të lëshuara prej datës 24 janar 2017 do të njihen edhe në shtetin italian.

Njohja dhe konvertimi i patentave shqiptare në Itali është rezultat i një pune të organizuar dhe të drejtuar nga Koordinatori Shtetëror i Patentave, zëvendësministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, z. Artan Shkreli, me institucionet italiane, një bashkëpunim ky i arritur në kuadër të marrëveshjes së përbashkët mes qeverive të të dyja vendeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...