PD e Shkodrës sulmon ashpër Jozefina Topallin: Ti e promovove në politikë Valdrin Pjetrin - Bota Sot
PD e Shkodrës sulmon ashpër Jozefina Topallin: Ti e promovove në politikë Valdrin Pjetrin

Shqipëria

PD e Shkodrës sulmon ashpër Jozefina Topallin: Ti e promovove në politikë Valdrin Pjetrin

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 17:51
Ilustrim

Pas një sulmi që Jozefina Topalli i bëri Bashës këtë të mërkurë, ka reaguar dega e PD-së Shkodër e cila pretendon se kryebashkiakun e zgjedhur Valdrin Pjetri, e ka promovuar në politikë pikërisht ish- kryetarja e Kuvendit.

PD Shkodër thotë se Jozefina Topalli për hatër të babait të Valdrin Pjetrit e ka promovuar këtë të fundit në politikë dhe poste drejtuese, duke hedhur poshtë akuzat që bëri ish deputetja e PD-së kundrejt Bashës.

Postimi i PD të Shkodrës:

Sa here Rama eshte ne pozite te veshtire, shfaqet Jozefina Topalli duke sulmuar demokratet dhe Kryetarin Basha! Rastesi apo sherbim ndaj Rames, kete e gjykojne vete qytetaret e Shkodres dhe te Shqiperise!

Çudia eshte se skishte asnje fjale per Valdrinin, si trafikant i denuar droge! Asnje fjale per Ramen qe perdhosi dinjitetin e qytetareve te Shkodres me kandidatin e denuar per trafik droge!

Me gjasa eshte kujtuar, qe duke injoruar kontributin e cdo demokrati te ndershem, gjate kohes qe qeveriste PD, per hater te Luigjit, babait te Valdrinit dhe mikut te saj, e promovoje Valdrinin ne poste drejtuese, edhe pse pa asnje kontribut ne Partine Demorkatike.

Koha kur interesi i demokrateve neperkembej per interesa personale, ka marre fund! Kete duhet ta kuptoje edhe znj. Topalli!

Partia Demokratike dhe demokratet e Shkodres dhe gjithe Shqiperise jane ne nje beteje te perditshme me te keqen dhe krimin e organizuar qe qeverise Shqiperine. Ne jemi te vendosur ta cojme deri ne fund betejen tone per Shqiperine si gjithe Europa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat