Parashikimi i motit në Shqipëri - Bota Sot
Parashikimi i motit në Shqipëri

Shqipëria

Parashikimi i motit në Shqipëri

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 10:20
Ilustrim

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak i Shqipërisë bën të ditur se moti sot parashikohet me kthjellime dhe në mesditë vranësirat do të vijnë në shtim e do të shtrihen në pjesën më të madhe të territorit. Në relievet malore parashikohen reshje shiu afatshkurtra në formën e stuhive, breshërit dhe rrebesheve.

Lagështia në ajër dhe temperaturat e larta do të krijojnë ndjesinë e zagushisë.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Juglindje e lehtë, ndërsa përgjatë bregdetit përkohësisht mesatare, duke sjellë valëzim të forcës 2 ballë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...