Reshje shiu dhe temperatura sërish të larta/ Ja si nis java në Shqipëri - Bota Sot
Reshje shiu dhe temperatura sërish të larta/ Ja si nis java në Shqipëri

Shqipëria

Reshje shiu dhe temperatura sërish të larta/ Ja si nis java në Shqipëri

Më: 26 gusht 2019 Në ora: 06:49
Ilustrim

Parashikimi sipas IGJEUM, e hënë 26 gusht 2019:

RESHJET

Sot (e hënë, dt.26) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër, Lezhë, Tiranë dhe Elbasan, ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Sot(e hënë, dt.26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 22 / 33 °C

në vendet e ulëta: 23 / 37 °C

në vendet malore: 16 / 31 °C.

ERA

Sot (e hënë, dt.26) era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...