Nis gjyqi për 15 biznesmenët e arrestuar, krijuan skemën e vjedhjes me TVSH - Bota Sot
Nis gjyqi për 15 biznesmenët e arrestuar, krijuan skemën e vjedhjes me TVSH

Shqipëria

Nis gjyqi për 15 biznesmenët e arrestuar, krijuan skemën e vjedhjes me TVSH

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 12:05
Foto

Ka nisur në Gjykatën e Tiranës seanca për 15 biznesmenët e arrestuar për skemë mashtrimi me faturat e tatimit të vlerës së shtuar. Gjyqtarja Ardiana Bera do të caktojë masën e sigurisë për të arrestuarit. Prokurore e çështjes është Elisabeta Ymeraj.

15 biznesmenët e arrestuar mbrëmjen e së mërkurës, të cilët dyshohet se kanë krijuar një skemë mashtrimi me faturat e tatimit të vlerës së shtuar, rezultojnë të jenë aksionerë dhe pronarë të disa kompanive, që kanë përfituar shuma të mëdha parash nëpërmjet tenderave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...