Theri gruan, vetë u hodh nga ballkoni! Vajza kryen varrimin e çiftit shqiptar, djali në Tiranë në gjendje shoku - Bota Sot
Theri gruan, vetë u hodh nga ballkoni! Vajza kryen varrimin e çiftit shqiptar, djali në Tiranë në gjendje shoku

Shqipëria

Theri gruan, vetë u hodh nga ballkoni! Vajza kryen varrimin e çiftit shqiptar, djali në Tiranë në gjendje shoku

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 21:07
Familja Gjokola

Familjarë, miq dhe të afërm kanë përcjellë për në banesën e fundit pasditen e sotme çiftin Daut dhe Lule Gjokola.

Djali i tyre, i cili ishte dëshmitar i tragjedisë familjare, duke parë fillimisht ti vritet e ëma nga babai i tij dhe më pas të fundit duke u hedhur nga kati i katërt i pallatit, është sjellë në Tiranë për trajtim në gjendje të rëndë psikologjike.

Në ceremoninë e varrimit mori pjesë vetëm vajza e çiftit, edhe ajo e shoqëruar nga ambulanca dhe shumë njerëz, raporton oraneës

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e të premtes (6 shtator) në lagjen “Shkumbin”.

53-vjeçari Daut Gjokola vrau me thikë bashkëshorten, Lulen, dhe pas krimit u vetëflijua duke u hedhur nga kati i katërt i banesës.

Rezulton se ngjarja e rëndë ndodhi pasi çifti i bashkëshortëve ishin kthyer në shtëpi.

Krimi ka ndodhur në prani të djalit të tyre.

49-vjeçarja është transportuar fillimisht në spital por nuk ka mundur të mbijetojë për shkak të plagëve të marra.

Daut dhe Lule Gjokola janë prindër të dy fëmijëve ndërsa ende nuk dihen arsyet e krimit të dyfishtë. Paraprakisht dyshohet se shkak është xhelozia, por do të jenë hetimet që do të zbardhin më tej krimin e rëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...