Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje - Bota Sot
Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

Shqipëria

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 11:59
Ilir Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit.

Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias, të ftuar nga Kuvendi në kuadër të Komisionit Hetimor që po shqyrton shkeljet e pretenduara të Presidentit me zhdekretimin e 30 qershorit.

Mëngjesin e sotëm, Meta zhvilloi një takim ‘kokë më kokë’ me kryeopozitarin Lulzim Basha. Burime për Top Channel konfirmojnë se kanë qenë temat e zgjidhjes së krizës politike dhe prania e delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë, që janë diskutuar midis Metës dhe Bashës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...