Plagosja me armë në Lezhë, dorëzohet në polici 22-vjeçari

Shqipëria

Plagosja me armë në Lezhë, dorëzohet në polici 22-vjeçari

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 20:46
Ilustrim

Një 22-vjeçar nga fshati Troshan është dorëzuar në polici, pasi plagosi mbrëmjen e djeshme, në qytetin e Lezhës, një 37-vjeçar.

Përgjatë një konflikti të çastit, autori i ngjarjes, Sandër Dedgjonaj plagosi më armë zjarri shtetasin me iniciale A.K.

Mësohet se për shkak të presionit të kontrolleve dhe rrethimit të zonës së pyllëzuar, i riu zgjodhi të vetëdorëzohej.

Bëhet me dijeni se materialet procedural iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë, Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat