Bylykbashi: PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër - Bota Sot
Bylykbashi: PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër

Shqipëria

Bylykbashi: PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 20:54
Oerd Bylykbashi

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ndryshe nga kryetari Lulzim Basha, mendon se PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Edi Ramën, kryeministër. Deklaratat Bylykbashi i bëri gjatë një interviste për Abc News.

I pyetur lidhur me qëndrimin këmbëngulës të kryetarit të PD-së Lulzim Basha për të mos hyrë në zgjedhje me Edi Ramën kryeministër, Bylykbashi u shpreh se sido që të mbahen zgjedhjet PD del fituese. Me Edi Ramën kryeministër apo pa Edi Ramën kryeministër ishte pyetja këmbëngulëse e intervistueses, të cilës Bylykbashi iu përgjigj:

“Për mua PD fiton edhe me Edi Ramën kryeministër. Zgjedhjet janë detyrim për partitë politike. Jua përsëris, PD duhet të hyjë në zgjedhje edhe me Edi Ramën kryeministër dhe i fiton zgjedhjet. Ky është opinioni im personal, është gjykimi im”, tha Bylykbashi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat