Rama në Pragë: Mbështetje dhe plan veprimi për negociatat nga 4 shtetet - Bota Sot
Rama në Pragë: Mbështetje dhe plan veprimi për negociatat nga 4 shtetet

Shqipëria

Rama në Pragë: Mbështetje dhe plan veprimi për negociatat nga 4 shtetet

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 14:30
Foto nga takimi

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet në postimi në facebook, ka lajmëruar se gjatë vizitës së tij në Pragë, ai ka siguruar mbështetjen e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) për çeljen e negociatave.

   Por kjo nuk është e gjitha sipas Ramës, pasi ka dhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik.

Postimi i kryeministrit Rama në Facebook:

Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e Ballkanit Perëndimor – Jo vetëm mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian, po edhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik👍

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...