Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 07:53
Ilustrim

Kontinenti Evropian po ndikohet nga fuqizimi i Anticiklonit sub-tropikal i cili do të mbajë në territorin e Shqipërisë temperatura të larta.

Moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi maksimale 8-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   12/28°C

Zonat e  ulëta    16/33°C

Zonat  bregdetare  19/32°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...