Rama takon Angela Merkelin, vizitë në Kancelarinë Federale - Bota Sot
Rama takon Angela Merkelin, vizitë në Kancelarinë Federale

Shqipëria

Rama takon Angela Merkelin, vizitë në Kancelarinë Federale

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 10:52
Edi Rama dhe Angela Merkel

“Në Kancelarinë Federale për të kërkuar PO-në për Shqipërinë”, kështu shkruan kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një postim të pak minutave më parë në Facebook.

Siç mund ta shihni edhe në video, Rama ka takuar kancelaren Angela Merkel, teksa ndodhet në një vizitë në Gjermani.

Më parë, kryeministri shpërndau një fotografi nga Komiteti i Çështjeve Evropiane të Bundestagut, ku ishte i pranishëm për të kërkuar, siç vetë ai u shpreh, PO-në e parlamentit gjerman për Shqipërinë, është i hapur dhe pozitiv.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...