LSI: Do padisim në Kushtetuese koncesionet për Milot-Balldren, Orikum-Dukat - Bota Sot
LSI: Do padisim në Kushtetuese koncesionet për Milot-Balldren, Orikum-Dukat

Shqipëria

LSI: Do padisim në Kushtetuese koncesionet për Milot-Balldren, Orikum-Dukat

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 11:58
Petrit Vasili

Lëvizja Socialiste për Integrim do të dërgojë në Gjykatë Kushtetuese koncesionin e rrugës Milot-Balldren, dhe Orikum Dukat, të cilat u miratuan nga Kuvendi. Të dyja rrugët do të kushtojnë 334 milionë euro.

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili e quajti "hajdutëri e dimensioneve më të mëdha që u është bërë shqiptarëve

Petrit Vasili: "366 milionë euro është fatura e tmerrshme e hajdutërisë që bie në kurrizin e shqiptarëve. Do shfuqizojmë këto ligje në Gjykatën Kushtetuese kur ajo të ngrihet. Nëse gjykatat do të mbyllin sytë do ta ndjekim edhe në gjykatat ndërkombëtare"

Dje kreu i PD-së Lulzim Basha paralajmëroi se deputetët që votuan dy koncesionte do të jenë subjekte të ligjit Antimafia dhe SPAK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...