Perplasje në ceremoninë e 76- vjetorit të betejës së Gërhotit - Bota Sot
Perplasje në ceremoninë e 76- vjetorit të betejës së Gërhotit

Shqipëria

Perplasje në ceremoninë e 76- vjetorit të betejës së Gërhotit

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 12:31
Perplasje

Incident në ceremoninë përkujtimore të 76- vjetorit të betejës së Gërhotit ku u vranë 36 ballistë në përpjekje me pushtuesit italianë.

Përkrahësit e Partisë së Ballit Kombëtar dhe Ballit Kombëtar Demokrat kanë kundërshtuar prezencën në këtë ceremoni të Artur Roshit, deputetit të Partisë Balli Kombëtar Demokrat, si dhe kanë kundërshtuar prezencën e ish-deputetëve të PD, Luan Baçi dhe Enkelejd Alibeaj si dhe të kryetarit të shoqatës Antikomuniste, Nebil Cika. 

Në pamje shihet edhe ish-kryekomunari i Lazaratit, Dasho Aliko, i cili konfliktohet me përkrahësit e Ballit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...