Dogji gabimisht 400 rrënjë ullinj, pranga 49-vjeçarit - Bota Sot
Dogji gabimisht 400 rrënjë ullinj, pranga 49-vjeçarit

Shqipëria

Dogji gabimisht 400 rrënjë ullinj, pranga 49-vjeçarit

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 11:40
Ilustrim

Një shtetas i shpallur në kërkim për shkatërrim të pronës me zjarr është arrestuar nga policia e Fierit.

49-vjeçari P.Gj, banues në Petovë të Fierit, duke djegur me zjarr barishtet i ka dalë zjarri jashtë kontrollit dhe janë djegur 400 rrënjë ullinj në pronësi të shtetasve E.Xh dhe P.Xh.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...