Ministri Cakaj: Meritojmë hapje negociatash, kemi bërë progres - Bota Sot
Ministri Cakaj: Meritojmë hapje negociatash, kemi bërë progres

Shqipëria

Ministri Cakaj: Meritojmë hapje negociatash, kemi bërë progres

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 13:14
Gent Cakaj

Në një senacë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj foli mbi çështjen e nxehtë të çeljes së negociatave për Shqipërinë në Bashkimin Evropian.

Sipas tij, kushtet e vendosura ndaj vendit tonë janë zbatuar dhe se Shqipëria është e gatshme të nisë procesin e negociimit.

“Ne meritojmë që negociatat tashmë të hapen. Kemi bërë progres”, u shpeh Cakaj.

Ministri shtoi se këtë vit është me rëndësi të angazhohet mbarë arsenali politik dhe diplomatik i vendit, me qëllim çeljen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...