Arrestohet pasi i kërkoi seks studentes për provimet, ja çka thotë policia - Bota Sot
Arrestohet pasi i kërkoi seks studentes për provimet, ja çka thotë policia

Shqipëria

Arrestohet pasi i kërkoi seks studentes për provimet, ja çka thotë policia

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 09:21
Denis Himçi

Është vënë në pranga pedagogu i Universitetit të Elbasanit, i cili u denoncua mbrëmjen e djeshme nga një emision telviziv.

Pas daljes së videos, policia mësohet se e ka vënë në pranga pedagogun, Denis Himçi.

Ja njoftimi i plotë i policisë:

Elbasan

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan,  bënë ndalimin  e shtetasit D.H., 36 vjeç,  pedagog pranë Universitetit "Aleksandër Xhuvani", Elbasan, për  veprat penale "Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike" dhe "Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike".

Ndalimi  i tij u bë pas transmetimit  të pamjeve filmike  në emisionin investigativ "Stop ", ku ky shtetas i kërkonte favore seksuale një studenteje në këmbim të dhënies së provimeve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...