“I dënuar në Itali”, Mark Babani depoziton shenjat e gishtërinjve pas akuzave të PD - Bota Sot
“I dënuar në Itali”, Mark Babani depoziton shenjat e gishtërinjve pas akuzave të PD

Shqipëria

“I dënuar në Itali”, Mark Babani depoziton shenjat e gishtërinjve pas akuzave të PD

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 13:25
Mark Babani

Mark Babani dorëzon shenjat e gishtërinjve në Prokurori, pas akuzave të bëra nga Partia Demokratike se ai ka qenë i arrestuar në Itali për vjedhje makinash në 4 prill  ’94-ën.

Mësohet se kërkesa i është nisur Babanit me postë, ndërsa i kërkohet që shenjat e gishtave të dorëzohen në Institutin e Policisë Shkencore në Shkodër ose në Tiranë.  Më pas kjo e fundit më pas dërgon të dhënat pranë Njësisë së Dekriminalizimit.

Babani është shprehur se është i gatshëm të bashkëpunojë me drejtësinë pë zbardhjen e së vërtetës.

Pas akuzave të Partisë Demokratike se kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës ishte dënuar ne Itali, Mark Babani ka depozituar shenjat e gishtërinjve në Prokurori.

Partia Demokratike i kërkoi më 10 shtator Prokurorisë verifikimin e Babanit, pasi dyshohet se ai ka fshehur ndalime, denime dhe dëbime nga Italia dhe Maqedonia e Veriut.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i vuri në dispozicion prokurorisë të gjithë informacionin që disponon Partia Demokratike për kryebashkiakun e tretë të Edi Ramës, që rezulton me të kaluar kriminale.

Ky është rasti i tretë i kryebashkiakëve socialist që akuzohet nga PD, pas Valdrin Pjetrit në Shkodër dhe Agim Kajmakut në Vorë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...