Gjyqi i Tahirit, ish-ministri mbërrin te Krimet e Rënda - Bota Sot
Gjyqi i Tahirit, ish-ministri mbërrin te Krimet e Rënda

Shqipëria

Gjyqi i Tahirit, ish-ministri mbërrin te Krimet e Rënda

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 09:09
Saimir Tahiri

Ditën e sotme do të zhvillohet gjyqi i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, duke përcaktuar kështu fatin e tij.

Ju kujtojmë se në datën 10 shtator, Prokuroria për Krime të Rënda kërkoi shpalljen fajtor të tij dhe dënimin me 12 vite burg, por gjykata e shtyu seancën për ditën e sotme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...