Pse po zgjat kaq shumë vendimi për Saimir Tahirin, flet avokati i ish-ministrit - Bota Sot
Pse po zgjat kaq shumë vendimi për Saimir Tahirin, flet avokati i ish-ministrit

Shqipëria

Pse po zgjat kaq shumë vendimi për Saimir Tahirin, flet avokati i ish-ministrit

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 21:42
Saimir Tahiri

Maks Haxhia, avokat i Saimir Tahirit, ka komentuar në emisionin “Open” në Top Channel vonesën e Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dhënë vendimin për ish-ministrin e Brendshëm.

“Brenda orës 18:00 prisnim shpalljen e vendimit”, tha Haxhia, duke shtuar se “kjo vonesë nuk ka shpjegim tjetër veçse se trupi gjykues po shkruan të gjithë vendimin dhe jo vetëm dispozitivin.”

I pyetur se çfarë pret nga trupi gjykues, avokati theksoi: “e them me gjithë bindjen se gjykata nuk ka rrugë tjetër veçse të jap vendim pafajësie.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...