Tërmetet e fuqishme - Meta, kërkesë urgjente qeverisë - Bota Sot
Tërmetet e fuqishme - Meta, kërkesë urgjente qeverisë

Shqipëria

Tërmetet e fuqishme - Meta, kërkesë urgjente qeverisë

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 17:26
Ilir Meta

Presidenti i Republikes Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durresit dhe Tiranes.

Presidenti Meta shpreson per sa me pak deme dhe pasoja.

Nderkohe Presidenti çmon se eshte i rendesishem monitorimi i situates ne vazhdimesi.

Kryetari i shtetit i kërkon qeverisë informim ndaj qytetareve nga strukturat pergjegjese shteterore.

Presidenti Meta thotë se po e ndjek situaten me vemendje dhe shqetesim.

Meta kishte paralajmëruar pak javë më parë për tërmete të fuqishme në Shqipëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...