Njerëzit në panik, dëme të shumta nga lëkundjet e tërmetit - Bota Sot
Njerëzit në panik, dëme të shumta nga lëkundjet e tërmetit

Shqipëria

Njerëzit në panik, dëme të shumta nga lëkundjet e tërmetit

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 17:26
Dëme të shumta nga lëkundjet e tërmetit

Dy tërmete shkundën Shqipërinë në orët e pasdites, ku më i forti ishte 5.8 ballë.

Më pas një tjetër tërmet me magnitudë më të vogël u regjistrua sërish.

Mësohet se dy persona kanë mbetur të lënduar në Tiranë, të cilët janë transportuar në spital.

Image

Dëmet janë të shumë, ku në një pallat në zonën e Don Boskos në kryeqytet janë evakuuar banorët.

Mësohet se tërmeti ka pasur epiqendër Detin Adriatik, 1 km nga qyteti i Durrësit, dhe është ndjerë në të gjithë qytetet e vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...