Flet sizmiologu, tregon a është larguar rreziku i tërmetit - Bota Sot
Flet sizmiologu, tregon a është larguar rreziku i tërmetit

Shqipëria

Flet sizmiologu, tregon a është larguar rreziku i tërmetit

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 17:47
Sizmiologu Rrapo Ormeni

Sizmiologu Rrapo Ormeni tha për Report Tv se në orët në vazhdim mund të ketë sërish lëkundje tërmeti në vend, por me një mangnitudë më të ulët se dy lëkundjet e para që u ndjenë në të gjithë vendin.

“Ky është një tëremrt me mangnitudë të fortë dhe kanë një përsëritje në një hark kohor. Do ketë sërish tëmete në vend, derisa të vendoset ekuilibri, por lëkundjet do vijnë duke u zvogëluar.

Aktiviteti sizmik shoqërohet me lëkundje tërmeti siç ka ndodhur në vitet 60 dhe 7O”, u shpreh Ormeni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...