Mediat italiane raportojnë tërmetin në Shqipëri, lëkundjet u ndjenë dhe në Puglia - Bota Sot
Mediat italiane raportojnë tërmetin në Shqipëri, lëkundjet u ndjenë dhe në Puglia

Shqipëria

Mediat italiane raportojnë tërmetin në Shqipëri, lëkundjet u ndjenë dhe në Puglia

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 18:50
Foto

Mediat italiane kanë pasqyruar lajmin për tërmetin në Shqipëri. Repubblica.it shkruan se dy tërmete u regjistruan brenda dhjetë minutash me epiqendër veriun e Durrësit.

I pari 5.8 ballë dhe i dyti 5.3 ballë. Lëkundjet janë ndjerë gjithashtu në Puglia, veçanërisht në Salento dhe Gargano.

Kontrollet janë në proces për të parë nëse ka pasur dëme materiale ose njerëz. Thirrje të shumta telefonike drejtuar zjarrfikësve nga qytetarë të alarmuar, të cilët mendonin se tronditja perceptohej, në mënyrë më konsistente, në bregdetin shqiptar, veçanërisht në qytetin e Durrësit, aq afër epiqendrës.

Në disa zona të qytetit të Durrësit aktualisht nuk ka energji elektrike. Njerëzit të frikësuar kanë dalë në rrugë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...