Meta: Shpresoj sa më pak dëme dhe pasoja - Bota Sot
Meta: Shpresoj sa më pak dëme dhe pasoja

Shqipëria

Meta: Shpresoj sa më pak dëme dhe pasoja

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 19:32
Ilir Meta

Tërmeti 7.5 ballë ka shkundur vendin tonë. Menjëherë pas tërmetit ka reaguar edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta.

Meta shpreh keqardhjen për tërmetin që tronditi vendin tonë. Meta thotë gjithashtu se po e ndjek me vëmendje dhe shqetësim situatën.

Ja reagimi i plotë i Metës:

Presidenti i Republikes Sh.T.Z Ilir Meta shpreh keqardhjen per termetin qe ka tronditur vendin tone e ne vecanti Qarkun e Durresit dhe Tiranes.

Presidenti Meta shpreson per sa me pak deme dhe pasoja nderkohe qe eshte i rendesishem monitorimi i situates ne vazhdimesi dhe informimi i qytetareve nga strukturat pergjegjese shteterore.

Presidenti Meta po e ndjek situaten me vemendje dhe shqetesim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...