Braçe: Qeveria mbledhje urgjente pas tërmetit - Bota Sot
Braçe: Qeveria mbledhje urgjente pas tërmetit

Shqipëria

Braçe: Qeveria mbledhje urgjente pas tërmetit

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 20:09
Zv-kryeministri Erion Braçe

Zv-kryeministri Erion Braçe u shpreh për Top Channel se insititucionet shtetërore janë në gatishmëri për ti dhënë ndihmën e parë qyetarëve.

“Tërmetet nuk parashikohen dot. Emergjencat janë në gatushmëri për ti ardhur në ndihmë qytetarëve. Ministria e Mbrojtjes ka vënë në kontroll të gjithë mjetet për të qenë në gatishmëri për çdo emergjencë”- tha Braçe.

“Paniku ekziston. Një tërmet i tillë pasohet nga disa lëkundje, disa të cilat kanë ndodhur në harkun kohor të dy-tre orëve. IGJEUM nuk e ka klasifikuar këtë tërmet si më të rrezikshmit pasi nuk e ka kaluar shkallën 6 righter”- tha Braçe.

“Qeveria do të mblidhet për pak minuta dhe do të gjithë do të jemi në gatishmëri për tu ardhur në ndihmë qytetarëve”- përfundoi Braçe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...