Lajmi i mirë/ 70 të plagosurit nga tërmeti janë jashtë rrezikut për jetën - Bota Sot
Lajmi i mirë/ 70 të plagosurit nga tërmeti janë jashtë rrezikut për jetën

Shqipëria

Lajmi i mirë/ 70 të plagosurit nga tërmeti janë jashtë rrezikut për jetën

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 20:10
Pamje nga vendi i ngjarjes

Për Top Channel Sokol Bregu raportoi live nga Siptali i Traumës ku pas tërmetit kanë marrë ndihmën e shpejtë rreth 70 persona.

Nga 70 të plagosurit 52 janë nga Tirana dhe kryesisht të moshuar që e kanë pasur të pamundur të lëvizin gjatë lëkundjeve.

Vetëm një fëmijë është plagosur nga lëkundjet e tërmetit. Të plagosurit kryesisht janë çarë nga rënia e materiale prej lëkundjeve.

Lajmi i mirë është që të gjithë të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...