Emergjencat Civile: Mos qëndroni sonte në shtëpi - Bota Sot
Emergjencat Civile: Mos qëndroni sonte në shtëpi

Shqipëria

Emergjencat Civile: Mos qëndroni sonte në shtëpi

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 20:16
Pamje nga tërmeti

Emergjencat Civile apelojnë që banorët me shtëpi të dëmtuara të mos qëndrojnë atje sonte dhe të shmangin sa më shumë filmimet që mund t’u rrezikojnë jetën.

Sonte do të ngrihen 6 kampe në Tiranë për familjet e dëmtuara bëjnë me dije burime nga shtabi i Emergjencës Prefektura Tiranë.

Masat u morën pas një mbledhjeje urgjente që Emergjencat Civile kishin pas tërmetit 7.5 balle që ra në orën 16.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat