Meta nga Durrësi: Të merren masa për verifikimin e dëmeve - Bota Sot
Meta nga Durrësi: Të merren masa për verifikimin e dëmeve

Shqipëria

Meta nga Durrësi: Të merren masa për verifikimin e dëmeve

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 00:55

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shkuar në Durrës pas tërmetit të rënë. Meta tha se duhet ruajtur qetësia dhe duhet te jëmi të vëmendshëm me paralajmërimet që do vijnë nga strukturat përkatëse që të evitojmë çdo rrezik të mundshëm.

Meta tha se ishte njohur me dëmet që ka shkaktuar tërmeti në Qarkun e Durrësit nga komunikimini që ka pasur me prefektin e qytetit.

Meta theksoi se duhet bërë monitorimi i dëmeve dhe të merren masat për verifikimi e dëmeve kryesisht në banesa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...