Rama: Jemi në gatishmëri me kapacitet të plotë - Bota Sot
Rama: Jemi në gatishmëri me kapacitet të plotë

Shqipëria

Rama: Jemi në gatishmëri me kapacitet të plotë

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 08:39
Edi Rama

U mbajt mbledhja urgjente e qeverisë shqiptare e cila u bë pas tërmetit të rënë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u kthye nga Gjermania sapo ndodhi ngjarja.

“Një mirënjohje e thellë për bluzat e bardha për punën e bërë. Edhe pse isha larg, kam marrë në kohë reale çdo informacion, kjo edhe falë grupeve të whatsappit”- tha kryeministri i vendi.

“Fatmirësisht nuk ka asnjë viktimë dhe kjo është një arsye për të marrë frymë në mënyrë të lehtësuar. Ka pasur persona të plagosur dhe ata kanë marrë ndihmë mjekësore, urojmë që të gjithëve shërim të shpejtë. Do të jemi me kapacitet të plotë. Dua të falënderoj jo formalisht, të gjithë trupën e bluzave të bardha dhe të gjithë trupën e kujdesit shëndetësor për organizmin e mirë për gjatë gjithë orëve pas ngjarjes”- tha Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...