Paralajmërimi për tërmetet/ Sizmologu grek për Metën: Jo të gjitha i thuhen publikut - Bota Sot
Paralajmërimi për tërmetet/ Sizmologu grek për Metën: Jo të gjitha i thuhen publikut

Shqipëria

Paralajmërimi për tërmetet/ Sizmologu grek për Metën: Jo të gjitha i thuhen publikut

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 12:38
Sizmologu grek Akis Tselentis

Sizmologu grek Akis Tselentis në intervistën me gazetarin e Top Channel Aleksandër Marku foli edhe për paralajmërimet që i kishte transmetuar presidentit Ilir Meta më herët.

Emri juaj u implikua edhe tek deklaratat e presidentit shqiptar para disa javësh…

Akis Tselentis: Dhe u përpoqa sepse pata frikë, u përpoqa atëherë t’i ndryshoj pak të thënat, pasi këto gjëra nuk thuhen, e dini shumë mirë që nuk thuhet në publik …. Vlerësimet për tërmetet që mund të ndodhin nuk bëhen publike sepse mund të shkaktosh panik dhe të shkaktosh një dem akoma më të madh.

Ju e keni përgënjeshtruar këte gjë apo jo?

Akis Tselentis: Po , e përgënjeshtrova për arsye që kuptohen.Sepse nuk dua që të thuhen tek populli i thjeshtë keto gjera. Këto bëhen të ditura veteëm tek shërbimet shtetërore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...