Tërmetet/ Cakaj: I rëndësishëm fakti që nuk ka pasur asnjë jetë të humbur, falenderojmë shtetet mike - Bota Sot
Tërmetet/ Cakaj: I rëndësishëm fakti që nuk ka pasur asnjë jetë të humbur, falenderojmë shtetet mike

Shqipëria

Tërmetet/ Cakaj: I rëndësishëm fakti që nuk ka pasur asnjë jetë të humbur, falenderojmë shtetet mike

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 15:46
Gent Cakaj

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka falenderuar të gjithë vendet që kanë shprehur gatishmërinë për të ndihmuar Shqipërinë, pas tërmetit që goditi vendin një ditë më parë.

“Shpreh mirënjohje të thellë për interesimin dhe gatishmërinë e shteteve mike për të ndihmuar Shqipërinë në këtë sfidë! Ndërkohë që të gjitha institucionet shqiptare janë në këmbe 24 orë në 24 pranë qytetarëve të prekur.” – shkruan Cakaj.

Cakaj nënvizon se pavarësisht dëmeve dhe shqetësimeve, më e rëndësishmja mbetet fakti që nuk ka pasur asnjë jetë të humbur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...