Rama me familjet e prekura nga tërmeti: Duhet të largoheni përkohësisht - Bota Sot
Rama me familjet e prekura nga tërmeti: Duhet të largoheni përkohësisht

Shqipëria

Rama me familjet e prekura nga tërmeti: Duhet të largoheni përkohësisht

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 18:47
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ishte në njësinë administrative numër shtatë, ku u takua me disa banorë, banesat e të cilëve pësuan dëmtime prej lëkundjeve të djeshme sizmike.

Rama u kërkoi familjarëve të largoheshin përkohësisht, me qëllim rindërtimin e çative dhe banesave të rrënuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...