Sinoptikani grek: Në 4 ditët e para reshje të forta shiu - Bota Sot
Sinoptikani grek: Në 4 ditët e para reshje të forta shiu

Shqipëria

Sinoptikani grek: Në 4 ditët e para reshje të forta shiu

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 23:52
Shqipëri

Sinoptikani I njohur grek Sakis Arnaoutoglou paralajmeron se ne kater pese-ditet e ardheshme kerkohet nje kujdes i madh ne Shqiperi kryesisht ne zonat qendrore, perendimore dhe veriperendimore te saj pasi te dhenat sinoptike te fundit tregojne se moti do te jete teper I paqendrueshem me stuhi, shtrengata dhe rreshje teper te fuqishme dhe nuk perjashtohet qe keto te godasin zonat e demtuara nga termeti.

“Nuk mjaftojne termetet , por tani parashikimet kembengulin per reshje te dendura shiu në katër ditët e ardhshme në Shqipërinë fqinje, të afta të shkaktojnë përmbytje në zonat kryesisht te Shqiperise qendrore por dhe ne veri te vendit ,ndoshta edhe ne zonat e goditura nga termeti.  Le të shpresojme qe parashikimet e motit  te mos jene te sakta dhe ju uroj personave te cilet pesuan deme nga termeti te kene force dhe kurajo”- shkruan ne llogarine e tij ne fb sinoptikani grek.

Arnautoglou I pyetur nga TCH se kur mund te kete nje pamje me te qarte per sasine e rreshjeve ka sqaruar se deri ne mesditen e se henes  te kete te dhena me te sakta per fuqine e stuhive dhe sasine e rreshjeve qe sipoas hartes qe ai publikon duket se do te jene te medha.

Sakis Arnaoutoglou I njohur tashme per publikun shqiptar pasi nepermjet Top Channel ka parashikuar disa here fenomene te tejskajshme ne Shqiperi , ka mijera ndjekes shqiptare ne llogareite e tij ne mediat sociale per shkak te perpikmerise se modeleve te prognozave  qe ai perdor.
Aleksander Marku

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...